Marlena Gliwa - kandydat na radnego

okręg nr 10

Marlena Gliwa
41 lat, mężatka, dwoje dzieci
Z wykształcenia technik ekonomista. Pracuje jako główna księgowa w Spółdzielni Kółek Rolniczych w Ryczywole z siedzibą w Ludomach. Aktywnie wspiera działania rady sołectwa Wiardunki w organizacji spotkań integracyjnych dla mieszkańców. Uczestniczka akcji sprzątania lasu oraz organizatorka spotkań przy ognisku. Pomaga przy utrzymaniu czystości i remontowaniu świetlicy wiejskiej w Boruchowie. W podejmowaniu działań cechuje ją przede wszystkim optymizm, pomysłowość, skrupulatność oraz talent organizacyjny. Miłośniczka zajęć na świeżym powietrzu. Z przyjemnością zajmuje się przydomowym ogródkiem oraz jeździ rowerem.  
 


"Ze względu na posiadane kwalifikacje i doświadczenie zawodowe, jako radna chciałbym poświecić szczególną uwagę kwestiom związanym z rozbudową infrastruktury społecznej oraz rozwojem rolnictwa i ochrony środowiska. Jako zwolenniczka czynnej troski o środowisko chcę propagować wspólną dbałość o zieleń wiejską oraz stan czystości lasów, Flinty i rowów. Moim celem będzie m.in.:
  • usprawnienie gminnych i międzygminnych połączeń komunikacyjnych,
  • dbałość o stan tablic ogłoszeniowych, ławek i wiat przystankowych,
  • dbałość o ład i porządek w przestrzeni wiejskiej,,
  • rozwiązanie problemu dużej odległości od poczty, banku, bankomatu.
Zależy mi też na tym aby mieszkańcy aktywnie korzystali z walorów przyrodniczych naszej gminy. Mamy dobre warunki do organizacji rajdów rowerowych i spływów kajakowych.